skrýt hlavičku

Škola potápění, potápěčské kurzy a zájezdy, potápěčské vybavení…

Nacházíte se zde: Hlavní stránka Zájezdy Brother Islands, Deadalus, Elhistone

Brother Islands, Deadalus, Elhistone

Marsa Ghaleb–Brother Islands–Daedalus–Elphistone–Marsa Ghaleb

Brother_Islands-Deadalus-Elhistone

Nejkrásnější korálové stěny, zajímavé vraky, tisíce barevných ryb a především manty a žraloky máte šanci spatřit na jednom z nejlepších safari v Rudém moři v oblasti přísně chráněných rezervací daleko na volném moři… Během této akce spatříte tři z pěti nejlepších reefů eg. části Rudého moře.

Hlavní sezóna

Od pol. března do pol. června, od pol. září do konce listopadu.

Itinerář

1. Den

Přílet do Hurgady, transfer busem na loď cca 250 km, nalodění v Marsa Ghaleb.

2. Den

Kontrolní ponor na přípobřežním reefu – Marsa Shaona nebo Marsa Mubarak – chráněné zátoky při pobřeží s možností klidného rozpotápění na přípobřežních reefech. Dna těchto zátok jsou porostlá mořskou trávou, která je potravou želv a dugongů, tudíž je zde velká pravděpodobnost spatřit tyto nádherné živočichy. odpoledne Elphistone - útes se strmými stěnami proslavený nejen bohatou podmořskou faunou i flórou, ale především žraloky dlouhoploutvými prohánějícími se často přímo pod kotvištěm lodí v bezprostřední blízkosti potápěčů… Kromě nich se tu často vykytují i žraloci útesoví, šedí, brzy ráno kladivouni či liščí žraloci…

3–4. Den

Nezapomenutelné potápění na útesech a vracích kolem Big a Little Brother vyhledávané především kvůli výskytu velkých ryb (žraloci bělocípí, dlouhoploutví, útesoví, při troše štěstí i kladivouni a manty…). Oba ostrůvky jsou pilíře sopečného původ čnějící k hladině z hloubky 300 m osamoceně daleko na volném moři. Večer často krouží žraloci dlouhoploutví přímo kolem lodí a dají se krmit téměř z ruky.

Big Brother: Severo-východní stěna – útes pokrytý měkkými korály spadající do 40 m a hloub, s výskytem kladivounů, útesových i jiných  žraloků, želv, velkých kaniců a spoustou dalších ryb… Na jejím severním okraji odkud se pravidla zahajují driftové ponory se nachází v hloubce 5–65 m vrak Numidia –  jehož části připomínají železniční vagóny s velkými koly a který je už nádherně pokryt barevnými měkkými korály. Přímo kolem vraku se často prohánějí žraloci šedí…

Severo-západní stěna – spadá opět příkře do velké hloubky s možností driftového ponoru od severu k jihu. Oblíbené místo vzácných žraloků liščích… Na severním konci můžete najít další zajímavý vrak v hloubce 35–70 m Aida II – velká italská námořní loď, která ztroskotala r. 1957 při přepravě vojáků.

Little Brother – nabízí ponory ještě bohatší na podmořskou flóru (měkké korály a obrovské gorgonie)  i zde se  samozřejmě vyskytuje mnoho velkých ryb – ráno kladivouni a přes celý den žraloci šedí, dlouhoploutví, liščí, manty, napoleoni, tuňáci, kranasové…

5–6. Den

Přejezd směrem na jih na Deadalous – další osamělý reef s majákem daleko na volném moři – je méně navštěvovaný než proslavené Brother Islands a proto je zde také větší pravděpodobnost na setkání s velkými pelaktickými rybami – žraloky, mantami, tuňáky, kranasy, občas jsou zde dokonce spatřeni i velrybí žraloci.

7. Den

Návrat na sever k pobřeží – závěrečné ponory opět na úžasném Elphistone či přípobřežních reefech – Marsa Abu Dabab, Marsa Shoana či Marsa Mubarak – zátoky kde se v odpoledních hodinách často zdržuje přátelský dugong, při troše štěstí potápění či šnorchlování s tímto mořským savcem. Kromě něj zde žijí obrovské mořské želvy, kytarovci, rejnoci…

8. Den

Transfer na letiště, odlet do ČR, Praha.

!!!Tento program je pouze orientační – může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Cena

Cena safari zahrnuje

6-ti denní potápění (2–4 ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny…, ubyt. na lodi, plnou penzi, během pobytu na lodi včetně nealko nápojů, zapůjčení pot. láhve (12 l) a olov (opasek vlastní!!), transfery z a na letiště, pokud se nebude 1. nebo 7. noc spát na lodi – ubyt. v hotelu.

Cena nezahrnuje

Letenku Praha–Hurghada–Praha (letenka + letištní a bezp.taxy + aktuální palivový příplatek od 9990 Kč do 10400 Kč), bakšišné posádce 25 €/os., egypt. vízum (15 USD), poplatky za pot. v rezervaci Brothers, Daedalus 80 €, nitrox do 32 % 7 €/láhev, 15 l láhve 30 €/týden, dvojče 2 x 12 l 70 €, stage láhve 10 €/týden, kurzy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, divecon.